Ένα αλλιώτικο μάθημα.

Τη Δευτέρα στις 11 Φεβρουαρίου 2013, είχαμε την τιμή και τη χαρά να έχουμε καλεσμένη στο Σχολείο μας την αγαπητή μας φίλη και συγχωριανή μας, κ. Παναγιώτα Καντή, καθηγήτρια Φυσικής στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων.

Με την ευκαιρία της διάλεξης που πραγματοποίησε στα πλαίσια του Ανοιχτού Πανεπιστημίου που διοργανώνει η Ιστορική και Λαογραφική Εταιρεία Γιαννιτσών «Ο Φίλιππος»,  το Σχολείο μας προσκάλεσε την κ. Καντή για ένα μάθημα με τίτλο: «Ένα ταξίδι στο σύμπαν». Η κ. Καντή ανταποκρίθηκε άμεσα και με χαρά στην πρόσκλησή μας, και όλοι οι μαθητές απόλαυσαν το «ταξίδι» αφού το παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον και κάνοντας ατέλειωτες ερωτήσεις.  Την ευχαριστούμε πολύ και θα χαρούμε πολύ να την έχουμε ξανά με την πρώτη ευκαιρία.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΥΣΙΚΟΣ