Καταφέραμε αισίως με χαρά, κουράγιο και συνεργατική διάθεση να φέρουμε στο τέλος την φετινή σχολική χρονιά. Μια χρονιά με πολλές συναισθηματικές και κοινωνικές διακυμάνσεις και απαιτήσεις,  που έφεραν περισσότερες ευκαιρίες για συνοχή και ενότητα. Απερχόμενοι των δυσκολιών οδηγούμαστε σε ένα καλοκαίρι με την ελπίδα να επέλθει η σωματική, ψυχική και κοινωνική ηρεμία, η ξεκούραση και η ξεγνοιασιά στους μαθητές και τις μαθήτριες και τις οικογένειες τους.

Την Παρασκευή 25/06/2021, τελευταία μέρα του διδακτικού έτους,  στις 8:30 π.μ  θα γίνει η επίδοση των Ελέγχων Προόδου και των Τίτλων Σπουδών στους/στις μαθητές/τριες του σχολείου μας, χωρίς τη φυσική παρουσία των γονέων/κηδεμόνων.

Την ημέρα αυτή δε θα γίνουν μαθήματα στο σχολείο.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες να φροντίσουν για την έγκαιρη και ασφαλή αποχώρησή τους από το σχολείο.

Ευχόμαστε καλό καλοκαίρι με υγεία, καλοτυχία και χαρούμενες στιγμές.

Ο διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου